Menu Close

Veikla 2022

Bendruomeniniai vaikų globos namai


Storių šeimynoje išaušo dovanomis gausus Kalėdų rytas. Vaikų džiaugsmas, nuostaba dėl išsipildžiusių norų ir suvokimas, jog Tikėjimas padaro visus dalykus įmanomais, Viltis užtikrina, kad viskas klostysis gerai, o Meilė viskam įžiebia pačias gražiausias spalvas .
Kalėdinis džiaugsmas, šiluma, rūpestis ir dovanos pasiekė ir tuos vaikus, kurie šiuo metu ne su mumis, tačiau širdimi ir mintimis nuolatos šalia.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų dovanos
Dėkojame šiems atstovams, kurie išpildė mūsų jaunuolių norus dėl dovanų, sušildė jų dėmesys, nuoširdūs linkėjimai!

Švyturio šeimyna, Bvgn.

KALĖDINĖ SIAURUKO KELIONĖ Į TROŠKŪNUS

Anykščių Vaikų teisių apsaugos skyriaus dėka Šv. Kūčių rytą mūsų Švyturio jaunuoliai riedėjo Kalėdiniu siauruku link Troškūnų. Tai buvo nuotaikinga kelionė ne tik mažiems, bet ir dideliems🙂: laiško rašymas Kalėdų seneliui, smagūs žaidimai, Kalėdinės eglės žaisliuko edukacija. Sulaukėme ne tik dovanų, bet ir staigmenų.
Linksmieji nykštukai buvo mūsų draugai ir palydovai.
Tai mums liko neišblėstantis prisiminimas.
Parvykę dengėme stalą,pakiliai nusiteikę skanavome Šv. Kūčių gardžių patiekalų ir svajojome apie dovanas dar ir Šv. Kalėdų rytą… ir ne tik…😀

Ilona ir Inga


Buvusios kolegės Jurgitos dėka dalyvauja ir mūsų šeimynos jaunuoliai akcijoje „Panaudotą stiklainio dangtelį paaukok menui”.
Jau paaukota virš 2000 dangtelių.
Jie visi ruošiami baigiamajam procesui, kurį pristatys iki Šv. Kalėdų Užpalių kultūros skyrius.

Mes net ketureilį, atitinkantį mūsų nuotaikas, sukūrėme. Ypač aktyvūs šioje akcijoje buvo mūsų vaikinai ir Inga P. Ačiū jiems!

     

Mes filmuotis nenorėjom🙂

Dangtelius dažyt pradėjom.

Nors žiema pas mus atėjo.

Gėlės jau žydėt pradėjo…🌼🌸🌼

Linksmai praleidom vakarą. AKC žiūrėjome muzikinę komediją „Šalaputris“.

Rasa ir Jolanta


Švenčių belaukiant🥰

BVGN Švyturys

Pyragų dienos🥰

Rasa ir Jolanta

Gaminame pomidorų padažą.

Soc. darbuotojo padėjėja Renata Vanagienė


Karolio ir Arūno viešnagė Vokietijoje

Mūsų jaunuoliai skrido savaitei pagal Erasmus programą „Judėk ir mink geresniam mokymuisi” -projektas su dviračiais, – į Vokietiją.
Jie patyrė daug įspūdžių, sustiprėjo jų pasitikėjimas savimi, praplėtė akiratį. Laimingi sugrįžo.
Smagu buvo girdėti, jog jie buvo šaunūs bendrakeleiviai.
Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie mūsų jaunuolių viešnagės, gerovės!

Aplankyta ir Strasbūro katedra ir Parlamentas

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Kęstučio 16-asis GIMTADIENIS

Tradiciškai šventėme Kęstučio gimtadienį šeimynoje. Jaunuolis gavo daug dovanų iš draugų, brolio.
Prieš gimtadienį Kęstučiui netrūko ir malonių staigmenų ir veiklų.

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Ruošiame atsargas žiemai.

Dalia ir Jolanta


Dalyvavome „Obuolinių“ šventės renginiuose.

Dalia ir Jolanta

Pirmasis rudens Gimtadienis šeimynoje

Geros kloties, tikrų draugų, tavo troškimų, linkėjimų išsipildymo tau,
A R Ū N A I 🙂 !

Sveikina visa Švyturio šeimyna!

Gimtadienis jaunuoliui turbūt didžiausia šventė metuose, o ypač šešioliktas gimtadienis. Privalomas draugų dalyvavimas ir torto valgymas. Kadangi Nojui 16 metų, sprendimą dėl torto priėmė jis pats. Kaip Nojus sako: “Svarbiausia – draugai”. Jokia šventė netaptų tikra švente be tikrų draugų ir jaunimo juoko. Leidome pačiam kviesti savo draugus ir nekišome savo nuomonės – ką kviesti, o ko gal ne. Tai – jo šventė, jam turi būti smagu kartu su artimiausiais draugais.

BVGN Ažuožeriai


Stalo žaidimai mus moko žaidimo kultūros, laviną protinį mąstymą, leidžia patirti sėkmę. Kai už lango +32 mes mielai leidžiame laiką namuose, laukdami vėsaus vakaro.

Ažuožerių bendruomeniniai

Paskutinės dienos vasarėlės…

Soc. darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Turiningai praleidome viešnagę Kaune. Aplankėme net 3 muziejus: IX fortą-tautų kančios, skausmo ir atminimo simbolį.
T. Ivanausko zoologijos muziejus – tai vienas seniausių muziejų Lietuvoje, vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje.
Įspūdį paliko ir Velnių muziejus, garsėjantis didžiule kolekcija. Spoksojome 🙂 ir į aukščiausią Jūrinį akvariumą Baltijos šalyse.

Ilona ir Renata


Žolìnė švenčiama rugpjūčio 15 d. Tai katalikiška šventė.Krikščionybėje ši šventė dar vadinama Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėmis. Pasakojama, kad apaštalai atidarę Marijos kapą, nerado jos kūno – tik gėles. Ta proga mes iš žolynų padarėme paukštę.

Ažuožerių bendruomeniniai

Vasaros paminėjimas

Labai gera vasaros dieną šešėlyje susirinkti visai šeimynai paskanauti pačių pagaminto torto.

Ažuožerių šeimyna

Žygis pėsčiomis iki Puntuko brolio

Pasinaudojome puiku vasarišku oru ir leidomės į žygį po Anykščių rajono teritorija, tyrinėjome lietuviškos gamtos grožį , atrasdami mažiau žinomus takus.
Puntuko brolis – akmuo Pašventupio kaime (Anykščių raj.), prie Šventosios upės, Penionių miške. Akmens matmenys: 6 m, 4 m ir 1,7 m. Riedulys yra mažesnis už Puntuką ir visai kitos kilmės, nors ir vadinamas broliu. 1964 m. gavo geologinio gamtos paminklo statusą, o 1972 m. paskelbtas archeologijos paminklu.

Ažuožerių šeimyna


KIBINAI

Maisto gaminimas netgi gali tapti puikia laiko praleidimo su vaikais forma – įdomių receptų paieškos, produktų ruošimas kartu su šeimynos nariais, o galiausiai – gardūs pusryčiai, pietūs ar vakarienė prie vieno stalo padės išblaškyti monotoniškas nuotaikas“, pas mus Karolina vis nustebina naujais patiekalais, jai vis rūpi išbandyti tai ko negamino. Mes labai didžiuojamės jos darbais. Ačiū Karolinai

Ažuožerių šeimyna

Šviežios morkos


Ilgai laukas šviežių savo užaugintų morkų derlius jau pasiekė mūsų stalą. Šviežios morkos pasižymi tiek gražia išvaizda, tiek skoniu. Jos yra saldžios, sultingos, todėl puikiai tiks ne tik troškiniams ar sriuboms gardinti, bet ir sultims spausti.

Ažuožerių bendruomeniniai

Lankėmės Pintinių muziejuje, kur ne tik vaišinomės šviežiu medumi su naminiu sūriu, gėrėme čiobrelių arbatą, bet ir nusipynėme po krepšelį.

Dalia ir Jolanta


Soc. darbuotojo padėjėja Dalia

Dalyvavome Anykščių miesto šventės „Laimės žiburio miesto švytėjimas“ renginiuose. Grožėjomės floristiniais kilimais.

Rasa ir Jolanta

Įspūdžiai iš puikios ekskursijos. Aplankėme Įstros lėktuvų muziejų, porceliano muziejų bei Pakruojo dvarą. Išsimaudėme Šventojoje.


Ant Šeimyniškėlių piliakalnio dalyvavome pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, klausėmės šventiško koncerto.

Rasa ir Jolanta

Lietuvos Valstybės diena. Dalyvavome Šv. Mišiose Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, bei Valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje. Vėliavą iškelti buvo patikėta biatlonininkui V. Stroliai.

Rasa ir Jolanta

SPORTO IR PRAMOGŲ FESTIVALIS
DRUSKININKUOSE „SAULĖS VAIKAI”
Pagal oro sąlygas galėjome vadintis Lietaus vaikais.
Tačiau noriai rungtyniavome,sveikinome varžovus ir dar pramogavome
Dėkojame visiems,kas prisidėjo prie šio Festivalio šventės. Laimingi grįžome namolio!

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė


Užsiimančius daržininkyste labiausiai džiugina ne tik procesas ar darbo vaisiai. Jų širdis apsąla tada, kai mato vaikus, rūpestingai besirūpinančius jiems skirtu žemės ploteliu. Augalų puoselėjimas drauge – tai itin kokybiškas laikas kartu, kuriam nereikia daug pastangų .Bendri darbai darže vaikus išmoko daugelio svarbių gyvenimo pamokų – nuo gamtos pažinimo iki kantrybės bei atsakomybės ugdymo. Be to, tai naudinga sveikatai, ir ne tik dėl aktyvios veiklos gryname ore.

Soc. darbuotoja Danutė Šukienė

Sporto šventė ,,SPORTUOJANTYS VAIKAI – ŠAUNŪS DRAUGAI“
Pasikvietėme draugų iš Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, taip pat buvo pakviesta Ažuožerių bendruomenė. Didieji rungėsi krepšinio varžybose, o mažieji smagiai varžėsi estafečių rungtyse.
Labai gražiai rungtyje su kamuoliu varžėsi mažieji draugai iš Ažuožerių, visiems buvo smagu ir vaikai prašė vedėjų sugalvoti vis naujų rungčių.
Šventė baigėsi, tačiau pralaimėjusių nebuvo. Kiekvienas vaikas buvo apdovanoti šokoladiniais saldainiais, taip pat gavo atminimo dovanas tušinukus, pirkinių krepšius. Krepšinio varžybų nugalėtojai gavo medalius. Vaikai dar ilgai neskubėjo į namus, mėgavosi gražiu oru, žaidė slėpynes.

Soc. darbuotojo padėjėja Jurgita Elmentienė
Soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Tęsiantis Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, labai simboliškai, mes nuspalviname akmenukus, taip išreiškėme palaikymą Ukrainai.


soc. darbuotoja Renata KisielienėPavasario rūpesčiai

Darbas gryname ore ne tik atpalaiduoja kūną bei protą, bet ir aprūpina organizmą didesniu deguonies kiekiu, todėl mes susiorganizavome pavasarinę talką savo kieme. Kuo daugiau gryno oro ir buvimo gamtoje ypatingai rekomenduojama sergantiems visomis nervų sistemos ligomis, kenčiantiems nuo nemigos, įtampos ir net depresijos. Nervų sistemą raminančiai veikia natūralūs gamtos vaizdai ir garsai.

Konstruojam, dėliojam ir žaidžiam.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Kai ima šilti oras, pakyla noras keliauti į gamtą ir pasigrožėti bundančiu pavasariu. Aplankėme Lajų taką, pasigrožėjome panorama. Pamatėme Karalienės liūną, bei sužinojome legendas bylojančias nuo ko kilo šis pavadinimas.

Soc. darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Džiaugiamės, kad Kęstutis ir Martina dalyvavo „Puntuko bėgime”, gavo apdovanojimus.

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė

Gėlė…mamai…prisimink!

Motinos dieną sveikinome Mamas, močiutes.
Pasmalsavome, kaip Mamos diena švenčia Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Serbijoje,
Indijoje…
Pietavome visa šeimyna miesto kebabinėje „Mėsainių lizdas”.

Socialinė darbuotoja Ilona Sargiūnienė


Balandžio 20 d. BVGN globotiniai ir rūpintiniai dalyvavo susitikime su Anykščių psichikos sveikatos centro socialine darbuotoja Žaneta Šleikuviene. Ji vaikus supažindino su alkoholio, rūkymo bei psichotropinių medžiagų vartojimo žala organizmui. Parodė rūkančio žmogaus plaučių modelį ,pateikė vaizdinę priemonę – bjaurūs rūkymo padariniai (rūkoriaus skrepliai). Rodė modelį, kuris demonstruoja rūkymo poveikį burnai, dantenų uždegimui.

Globotiniai išbandė užsidėti „girtus akinius“. Šie akiniai labai praktiška ir naudinga mokymo priemonė kalbant su vaikais apie alkoholio žalą, nes juos užsidėjus matomas vaizdas, imituojantys neblaivaus žmogaus matymą, sutrinka koordinacija bei pusiausvyra. Šie akiniai vaikams paliko didžiulį įspūdį.

Socialinė darbuotoja A. Giliauskienė


Tarptautinė Teatro diena

Tarptautinės Teatro dienos proga žiūrėjome AKC teatro spektaklį „Bona Sforca. Atsisveikinimas“

Jolanta ir Renata

Mūsų mokiniai – prizininkai!

Kavarsko mokyklos 10-12 klasių mokinių komanda: Bronius Zujevas, Kipras Strolia, Redas Samulaitis ir Nedas Grigaitis užėmė III-ąją vietą Anykščių rajono 3×3 krepšinio varžybose skirtose Kovo 11-ąjai paminėti. Sveikiname!

Soc. darbuotoja Renata KisielienėKai vaikai įgauna maisto gamybos įgūdžių, pripranta prie virtuvės įrankių ir yra pakankamai dideli ir atsakingai moka jais naudotis, taip pat atsargiai elgiasi patys, galime pietus ar vakarienę patikėti ruošti jiems. Dėkingi Karolinai už jos kulinarinius eksperimentus.

soc. darbuotoja Renata Kisielienė

Šiame kūrybos procese visai nesvarbus baigtinis rezultatas – mūsų tikslas yra praleisti gerai laiką, stiprinant ryšį su vaiku, padedant jam išreikšti save, lavinant vaizduotę.

Socialinė darbuotoja Renata Kisielienė

Atsižvelgdami į dabartinę Ukrainos situaciją, Užgavėnes minėjome santūriai.
Tačiau blynų įvairiausių ir skaniausių priskirtom iki soties.
Ačiū gaspadinei Daliai 🙂!

Dalia ir Ilona


Dalyvavome šventiniame renginyje, kuris prasidėjo Šv. Mišiomis Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, A. Baranausko aikštėje vyko vėliavos pakėlimo ceremonija, namuose užsisakėme šventinius pietus.

Inga ir Jolanta

Meilės dieną susėdome prie skanėstų stalo, pašmaikštavome ir visi kartu žiūrėjome Vilmos pasiūlytą filmą „AFTER, kai mes susitikome”.
Filmas apie draugystę, meilę, santykius, patirtį.
Jaukiai ir šiltai praleidome vakarą, tik pozuoti nenorėjome… bet kadrai iš filmo 🙂.

Ilona ir Rasa

Žiema ir sniegas tikras džiaugsmas ir mažam ir dideliam, kai gali lenktyniauti su vėju čiuožiant nuo kalnų ir girdėti džiaugsmingą vaikų krykštavimą. 🤍🤍🤍
Kerintis sniego baltumas užburia vaikus ir tuomet jiems norisi liesti ar net slapčia paragauti šalto-balto stebuklo 😀🤗. O atsigulus ant dangiško baltumo norisi piešti angelus.
O dar didesnė laimė jei sniegas limpa!!! Tuomet pats metas kibti į darbą ir lipdyti besmegenį!!! ☃️⛄☃️

Socialinio darbuotojo padėjėja Žana Grigienė


Prieš 31 metus, naujai atkurtai Lietuvos valstybei iškilo grėsmė. Sovietai, pasinaudodami savo okupacine kariuomene, Lietuvoje siekė įvykdyti perversmą ir atkurti sovietų valdžią, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
💛💚❤️ Sausio 13-osios paminėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Mes nepamiršome, ryte uždegti žvakės ant palangės.

soc. darbuotojo padėjėja Vida Putrimienė

Atmintis gyva… Karpydami su Roku neužmirštuoles prisiminėme, kad tai Sausio 13-osios dienos simbolis. Aptarėme kuo svarbi Lietuvai ši data ir kas vyko Sausio 13-ąją.
Šios reikšmingos dienos vakarą vainikavo koncertas Anykščių kultūros rūmuose, kuris buvo skirtas Laisvės gynėjų dienai.

Socialinio darbuotojo padėjėja Žana Grigienė

Trys Karaliai – sausio 6 d. švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia Kalėdinis laikotarpis, tad ėmėmės darbo nupuošti eglės ir kitų dekoracijų. Didelė padėka Gintarei už jos pagamintą pyragą.

Soc. darbuotoja Renata Kisielienė ir soc. darbuotojo padėjėja Diana Čečienė

Skip to content