Menu Close

Archyvas

            

Stovykla globojamiems vaikams ,,Kartu mes galim daug“

Vasara kiekvienam iš mūsų asocijuojasi linksmu laiku praleistu su draugais, naujomis patirtimis, turiningu poilsiu, kelionėmis, maudynėmis, naujais nuotykiais! 2023 m. liepos 10-14 dienomis Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras organizavo vasaros stovykla  rajono globojamiems  vaikams ,,Kartu mes galim daug”. Šešiolikos globojamų vaikų grupė kartu su globos centro darbuotojomis veiklų turėjo net penkioms dienoms!

Pirma diena ir stovyklos atidarymas vyko ,, Pintinių sodelyje” pas tautodailininkus Kazį ir Ligitą Morkūnus. Vaikai ne tik susipažino vienas su kitu, bet ir nusipynė po pirmą savo gyvenime pintinėlę, laiką leido gamtos apsuptyje mėgaudamiesi čiobrelių arbata, ragaudami varškės sūrį su medumi, žaisdami lietuvių liaudies žaidimus.

Antra diena prasidėjo išvyka į Šiaulių mieste esantį ,,Rūtos” saldainių fabriką. Čia atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, individualumas, kuriant savo šokoladinius saldainius, kuriuos turėjo galimybę parsivežti namo. Vaikai šokolado muziejuje buvo supažindinti su jo atsiradimo istorija. O kur dar visi potyriai su draugais autobuse!

Trečia stovyklos diena buvo fiziškai labai aktyvi, nes vaikai vyko į ,, Water inn Zarasai” pripučiamų takelių ir kliūčių parką. Čia vaikams teko įveikti kai kurias savo baimes, mokytis pagelbėti silpnesniam. Vaikai turėjo galimybę išbandyti daugybę ekstremalių nuotykių, pasisemti geros nuotaikos, pasimaudyti iki valios Zaraso ežere.

Ketvirta diena buvo kūrybinė. Globos centre vyko EBRU tapyba ant vandens. Edukaciją vedė VšĮ meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA vadovė Eglė Dauparaitė. Piešinius stovyklos dalyviai piešė ne tik atskirai, bet ir su pasirinktu draugu. Visą kūrybinį procesą lydėjo gera nuotaika, nauji patyrimai, pažintis su nauju piešimo būdu. Vaikų darbų paroda eksponuojama Globos centre, vėliau bus perkelta į Anykščių jaunimo centro patalpas bei miesto biblioteką.

Penkta diena prasidėjo žygiu į Ramaškonių kaime esantį indėnišką tipį. Žygio vadovas buvo Anykščių jaunimo centro darbuotojas Tadas Baltakys. Kad pasiekti tipį, teko įveikti ne mažai kilometrų. Vaikai buvo supažindinti su indėnišku gyvenimo būdu, mokėsi indėniškame name užkurti ugnį, dalyvavo arbatos virimo rituale, klausėsi Tado pasakojimų apie keliones, gamtą, gebėjimą išgyventi laukinėje gamtoje. Dalis vaikų pasirinko dalyvavimą Anykščių jaunimo klubo stovykloje. Šią dieną buvo kartu ir stovyklos uždarymas. Jo metu vaikai dalinosi stovyklos įspūdžiais, patirtimis, džiaugėsi susiradę naujų draugų, turiningai praleidę laisvalaikį, išbandę savo fizines jėgas, sužinoję naujų dalykų. Kai kurie paaugliai įsitrauks į jaunimo centro veiklą. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis bei padėkomis už aktyvų dalyvavimą.

Iki kitos vasaros!

Projektą finansavo: Anykščių rajono savivaldybė pagal 2023-2025 metų strateginio veiklos plano 6 programos ,,Kokybiškos švietimo sistemos kūrimo, sporto skatinimo ir jaunimo užimtumo programa” priemonę   Nr. 6.1.2.06 ,, Vaikų užimtumo didinimas”

Projektą įgyvendino: Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro  socialinė darbuotoja – globos koordinatorė Daina Rancevienė ir direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Inga Lackuvienė


Obuolinės 2021

Anykščiuose rugsėjo 25 dieną vykusioje rudens šventėje ,,Obuolinė“ dalyvavo Vaikai yra vaikai. Anykščiai komanda. 🍎 Visi besidomintys asmenys buvo supažindinti su vaiko globa šeimoje. Pristatyti reikalingi žingsniai norint tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais, šeimynos dalyviais. 👨‍👩‍👦Pristatytos Globos centro teikiamos paslaugos. Ačiū už didžiulį ir nuoširdų domėjimąsi globa, gražius žodžius ir palinkėjimus! 💛
Jei šventėje nepavyko sutikti globos centro darbuotojų – maloniai kviečiame apsilankyti internetinėje svetainėje www.anyksciusvgc.lt, susisiekti su globos centru telefonu +37061330409 ar elektroniniu paštu anyksciugloba@gmail.com
Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams už galimybę daly
vauti renginyje!


Kviečiame į mokymus!

Spalio 1 d. 17 valandą Anykščiuose prasidės globėjų (rūpintojų), įtėvių, budinčių globotojų mokymai. Laukiame juose ir tavęs!

Primename, kas gali tapti globėjais:

📍Globėjais gali tapti vieniši, susituokę ar partnerystėje gyvenantys asmenys.

📍Globėjais gali tapti neturintys ir turintys vaikų asmenys.

📍Globėjas nebūtinai privalo gyventi būste, priklausiančiame nuosavybės teise.

📍Globėjų amžius: 21-65m.

Iškilus klausimams, susisiekite su mumis asmenine žinute, elektroniniu paštu anyksciugloba@gmail.com, telefonu +37061330409.

Prašymus dėl mokymų galite pateikti Anykščių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriuje J. Jablonskio g. 21, Anykščiai.


Akimirkos iš vasaros festivalio ,,Vaikai yra vaikai”

Nuostabios akimirkos iš vasaros festivalio #VaikaiYraVaikai 🥳 Ačiū už puikias emocijas, smagias veiklas ir svarbiausia už bendrystę! Gera žinoti, kad kartu mes viena didžiulė JĖGA!


Sveikiname su globėjų diena!

Pirmąjį Liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Dėl to visoje Lietuvoje šią savaitę ir savaitgalį vyko įvairūs renginiai skirti padėkoti žmonėms, kurie priima į savo šeimas vaikus, likusiems be rūpesčio ir dėmesio. Globėjai mus įkvepia suprasti, jog gyvenimui atėmus viena, visada duodama naujų ir kartais kur kas geresnių patirčių.

Ačiū jums, mieli globėjai, už tokią prasmingą ir naudingą veiklą mūsų Lietuvos vaikams.


Pasakų knygelės ,,Iš širdies į širdį” pristatymas

,,Pasakos padeda suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus bei emocijas.” tai žinutė iš vakar dienos pasakų rinkinio ,,Iš širdies į širdį” pristatymo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro globos centre. Puikios emocijos ir nuostabūs dalyvių pasidalinimai apie pasakų galią, kurios lydėjo vaikystėje ir lydi šiomis dienomis. Metodinę knygelę gavę dalyviai kvietė susiburti dar kartą diskusijai apie tai, kaip knygelė padeda kalbėti su vaikais apie globą. Ačiū visiems, kas buvote kartu, už šilumą ir už geras emocijas! Iki kitų susitikimų! ❤️🌍

 


Žygis ,,Pirmyn“

Anykščių rajono Globos centras kartu su rajono globėjais ir jų globojamais vaikais dalyvavo Kupiškio  Globos centro organizuojamame pėsčiųjų žygyje ,,Pirmyn”, skirtame Globėjų dienai paminėti.  Drauge su Biržų,  Pasvalio, Rokiškio Globos centrų atstovais leidomės į žygį vaizdingais Palėvenės krašto takais, dalyvavome edukacinėje programoje, žaidėme, vaišinomės, linksmai leidome laiką. Dėkojame Kupiškio Globos centrui, partneriams už geras emocijas,  bendrystę ir puikiai  kartu praleistą laiką.


Globos savaitė birželio 28 – liepos 4 d.

 

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Jai paminėti visą savaitę, birželio 28 – liepos 4 dienomis, Lietuvoje vyks specialūs globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt.

Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.

Globos savaitę Anykščių rajono savivaldybėje vyks:

– Birželio 28 d. 17.30 val. Paskaita ,,Globa – vaiko ir suaugusiojo akimis“

– Birželio 29 d. 17.30  val. Filmo peržiūra ,,Gegučių vaikai“

– Liepos 2 d. 12 val. Knygelės pristatymas ,,Iš širdies į širdį”

Anykščių rajono savivaldybės Globos savaitės renginius rasite čia:

https://rb.gy/e8bdnf


Kartu galime daugiau Būdami kartu galime pasiekti daugiau!

Kaimyniniai globos centrai jau gavo dovanas prieš artėjančią globos savaitę, su kitais tikimės susitikti šventėje ir pasidalinti Anykščių rajono globėjų pasakų knygute iliustruota globojamų vaikų piešiniais.


Brangūs tėveliai, seneliai, globėjai ir įtėviai, sveikiname jus su Tėvo diena! Dėkojame už Jūsų išmintį, rūpestį, meilę, stiprybę, gerumą.


Sveikiname su tarptautine vaikų gynimo diena!

Brangūs vaikai, sveikiname jus su Tarptautine vaikų gynimo diena! 💛Su jūsų diena, prasideda ir vasara, tačiau ne šiaip sau – jūs kaip ir vasara patys skleidžiate didžiulę šilumą ir šviesą visame pasaulyje.🌞

#LinkiuTau stebuklingos, įdomios ir žaismingos vaikystės. 🎈Tegul kiekviena diena būna pilna atradimų, įspūdžių, meilės ir supratingumo. Siunčiame kiekvienam vaikui šiltus apkabinimus šios gražios šventės proga! 👧👶🌎🧸

V – vilties

A – artumo

I – idėjų

K – kūrybiškumo

A – atradimų

M – meilės

S – supratingumo


Tarptautinė vaikų gynimo diena

#VaikaiYraVaikai – susivieniję globos centrai, kviečia prisijungti prie akcijos „Linkėjimai vaikų gynimo dienos proga“, skirtos Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti ir kartu siekti palinkėjimų rekordo! Visiems vaikams, o ypač tiems, kurie šiuo metu gyvena globos institucijose, labai svarbu jausti palaikymą.
Būkime palaikymo komanda vaikams ir paaugliams. Padrąsinkime juos. Susiburkime visi kartu ir tarkime jiems gerą žodį. Leiskime vaikams žinoti, kad jie nėra vieni. Tikimės, kad ši akcija ne tik suteiks įkvėpimo, padrąsins vaikus gyvenančius globos institucijose, bet ir atkreips visuomenės dėmesį į globą.

👉 Pasidalinkite šiuo postu savo asmeninėje paskyroje;
👉 Užsidėkite Facebook profilio nuotraukos rėmelį „Tarptautinė vaikų gynimo diena“.

👉 Birželio 1-mą parašykite palinkėjimą vaikams savo asmeninėje socialinių tinklų (Facebook, Instagram, Linkedin ir kt.) paskyroje, palinkėjimą galima iliustruoti nuotrauka ar video;
👉 Pridėkite grotažymes – #VaikaiYraVaikai#LinkiuTau;
👉 „Žmonės CINEMA“ https://zmonescinema.lt/filmas/cia-buvo-sasa-2019 06.01 nemokamai žiūrėkite filmą „Čia buvo Saša“ ir nuo 18 val. įsijunkite į live diskusiją „Vaikai yra vaikai“ ir „Žmonės CINEMA“ facebook paskyrose. 


Sveikinimas šeimos dienos proga

Sveikiname visas šeimas su Tarptautine šeimos diena!

Dėkojame, kiekvienai globėjų ir įtėvių šeimai, kuri padeda suteikti ramybę, saugumą ir laimę vaikams bei leidžia pažinti tai, kas yra šeima. 🌳

Mūsų sveikinimą puošia globojamo berniuko šeimos atvaizdas 🖼🖌


 

1612 – tiek vaikų šiuo metu auga vaikų globos institucijose. 1200 vaikų, kurie turi daug mažiau vilties gyventi saugioje šeimos aplinkoje, yra vyresni nei 12 metų vaikai.
Dažnai tenka susidurti su nuomonėmis, kad vyresnius vaikus globoti sunkiau nei jaunesnius, nes vyresni jau turi prikaupę daug neigiamos patirties. Kaip teigia globos ekspertė Rugilė Ladauskienė: „Mes visi žinome apie nepelnytą ir labai neteisingą stigmą, apie globos institucijose augančius paauglius. Taip, jie gali būti pikti, išsigandę ir prislėgti. Kartais gali būti nesąžiningi arba jiems gali sunkiau sektis mokykloje. Tačiau jie yra tik paaugliai, kuriems reikia mylinčio suaugusiojo, namų ir saugumo“.
Džiaugiamės Anykščių rajono globėjais, kurie sėkmingai augina paauglius savo šeimose ir dalinasi sėkminga globos patirtimi.💛

Brangios mamos, globėjos, įmotės, sveikiname Jus su mamos diena! Tegul dienos spindi džiaugsmu, stiprybe ir nesibaigiančia meile. Ačiū, kad esate dėl savęs ir dėl kitų, Jūs stebuklingos! 💛🌍

Brangūs globėjai, įtėviai, kolegos, nuoširdžiai sveikiname Jus su Šventomis Velykomis! Tegul širdys prisipildo gaivaus pavasariško džiugesio ir vidinės ramybės. 💛

Sveikiname su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!  Šiandien mūsų sveikinimą puošia nuostabus Manto piešinys, kuris kartu su globėja kiekvienais metais mini Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Auginkime vaikuose meilę Lietuvai!

💛💚❤️

 

Knygelė: ,,Iš širdies į širdį“

 

                       Labai džiaugiamės, kad Anykščių miesto ir rajono globėjų kurtos pasakos ir globojamų vaikų piešiniai persikėlė į nuostabią spalvotą knygelę ,,Iš širdies į širdį“!

                      Pasakos turi terapinę galią, pasakų dėka galima padėti atsakyti į globojamo vaiko užduotus klausimus. Tuo pačiu tai –  puiki galimybė ir kitiems visuomenės nariams susipažinti su vienu iš globos aspektų – koks yra vaiko kelias į globėjų/įtėvių/budinčių globotojų šeimas.

                      Knygelę sudaro dešimt pasakų, kurios yra skirtos 3-5 m. amžiaus vaikams, tačiau jas skaityti ir kurti galima ir vyresnio amžiaus vaikams.

                      Kiekvienas vaikas turi teisę žinoti tiesą apie save, savo kilmę, istoriją, kaip jis atsirado Jūsų šeimoje. Tikimės, kad ši kukli metodinė priemonė padės Jums kalbėtis apie globą ir įvaikinimą, su Jūsų šeimose augančiais globojamais vaikais.

Knygelės sudarytojos: Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atestuoti asmenys Elona Berniūnienė ir Inga Lackuvienė.

Pasakas kūrė: Anykščių miesto ir rajono globėjai, pasiryžę atsakingam žingsniui ir atėję į GIMK mokymus.

Knygelė iliustruota Anykščių mieste ir rajone gyvenančių globojamų vaikų piešiniais.

Nuoširdžiai dėkojame, kiekvienam prisidėjusiam prie knygelės atsiradimo!

 


 


Kviečiame dalyvauti apklausoje

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija atlieka įtėvių ir globėjų (rūpintojų) apklausą. Apklausa anoniminė, skirta budintiems globotojams bei globėjams (rūpintojams), tiek giminaičiams, tiek giminystės ryšiais nesusijusiems globėjams (rūpintojams), įtėviams.
Siekiant paslaugų prieinamumo ir kokybės plėtros, skatiname sudalyvauti apklausoje, atsakant į pateiktus klausimus:

 


Spalio 10 d. minima pasaulinė psichikos sveikatos diena. Mūsų gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo psichikos sveikatos. Psichikos sveikata tai stabili emocinė ir dvasinė būsena, gera savijauta leidžianti žmogui džiaugtis savo gyvenimu, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Pasaulinė psichikos diena – tai dar vienas priminimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos ir supratimo. Nelikime abejingi savo ir savo vaikų psichikos sveikatai!

Kas yra psichikos sveikata, kodėl svarbu ja rūpintis ir kaip tai daryti, kokie ženklai rodo, kad Jūsų vaikas patiria psichikos sveikatos problemų kviečiame skaityti PPI Globos centro parengtame straipsnyje:  http://bit.ly/psichikos_sveikatos_diena

Jeigu kyla klausimų, neramumų, reikia pagalbos dėl globojamų (rūpinamų), prižiūrimų, įvaikintų vaikų ar pačių globėjų (rūpintojų), įtėvių, budinčių globotojų psichikos sveikatos, kviečiame kreiptis į Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro psichologę.


 

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojai Obuolinės šventėje kvietė globoti

 Anykščiuose 2020 rugsėjo 19 dieną vykusioje Obuolinės šventėje dalyvavo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojų komanda.

Visi besidomintys asmenys buvo supažindinti su vaiko globa šeimoje. Pristatyti reikalingi žingsniai norint tapti globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, įtėviu, šeimynos dalyviu. Pristatytos Globos centro teikiamos paslaugos. Džiaugiamės Jūsų susidomėjimu! Laukiame Jūsų atveriant savo širdį vaiko globai.

Jei šventėje nepavyko  sutikti globos centro darbuotojų – maloniai kviečiame apsilankyti internetinėje svetainėje www.anyksciusvgc.lt, susisiekti su globos centru telefonu +37061330409 ar elektroniniu paštu anyksciugloba@gmail.com

Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams už galimybę dalyvauti renginyje!Liepos 3 d. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojos vyko į didžiąsias Anykščių rajono seniūnijas. Apsilankėme Anykščiuose, Svėdasuose, Kavarske bei Troškūnuose. Sutikti žmonės buvo supažindinti su globa ir įvaikinimu. Išdalinti balionai bei lankstinukai su kvietimais ir žingsniais, kaip prisijungti prie šaunios globėjų ir įtėvių bendruomenės. Buvo suteikta informacija apie mokymus ir Globos centro teikiamą pagalbą. Ačiū visiems, kurie domėjotės, lauksime Jūsų!

FOTO


Liepos 4 dieną įvyko nuostabus piknikas su globėjų šeimomis, Šeimyniškėlių piliakalnio istoriniame komplekse.Pikniko metu dalyviai galėjo dalyvauti įvairiose veiklose – šaudėme iš lankų, žaidėme ,,Ripką”, pažinome senovinius augalus bei žemės ūkio padargus ir daugelį kitų. Tiek globėjai, tiek vaikai įsitraukė į veiklas. Po aktyvių veiklų piknikavome, užkandžiavome, diskutavome ir džiaugėmės buvimu vieni su kitais.

FOTO


Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras organizavo globojamų vaikų išvyką į Lietuvos Zoologijos sodą. Išvyka ne tik stiprino vaikų tarpusavio ryšį, tačiau ir suteikė išties nemažai edukacinės patirties: vaikai turėjo galimybę išvysti Lietuvos bei kitus pasaulio gyvūnus, sužinoti įvairiausius faktus, taip pat stebėti kaip Zoologijos sodo gyventojai žaidžia, maitinasi bei dalinasi maistu su savo artimaisiais, kas garantavo šypsenas vaikų veiduose visai dienai. Džiaugiamės galimybe būti kartu!

FOTO

 


Globojamų (rūpinamų) vaikų darbų parodos ,,Laiminga vaikystė“ atidarymas Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Kviečiame susipažinti su vaikų darbais, taip pat pabendrauti su Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro darbuotojomis apie globą ir įvaikinimą.

FOTO iš atidarymo

 


Atvirų durų diena Globos centre 

Atvirų durų dienoje Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centre lankėsi ne tik  asmenys norintys susipažinti su globa ir įvaikinimu iš arčiau. Globos centro veiklą ir globėjų kasdienybę atvyko pažinti ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, mero pavaduotojas Dainius Žiogelis, mero patarėja Gabrielė Griauzdaitė – Patumsienė, Anykščių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Gražytė . Dėkojame visiems apsilankiusiems ir kviečiame visus norinčius apsilankyti Globos centre ne tik atvirų durų dienos metu!

                           

 Birželio 1 tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras kviečia šią dieną paminėti kūrybiškai ir dalyvauti piešinių ir darbelių akcijoje – „Mano laiminga vaikystė”, kurioje kviečiame dalyvauti visus globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų ir įtėvių šeimose augančius vaikus. Kviečiame dalyvauti visus norinčius vaikus! Vaikai pasirinkę jiems patinkančią meninę priemonę gali nupiešti, dažyti, lipdyti ar karpyti, klijuoti ir kitaip įprasminti savo kūrinį. Artimieji galite padėti vaikams kurti. Taip pat piešti galima įvairiomis piešimo priemonėmis: pieštukais, kreidelėmis, vandeniniais dažais, guašu. Kviečiame aktyviai dalyvauti visas mūsų nuostabias, dideles ir mažas globėjų šeimas!

Piešinių ir darbelių labai lauksime iki š. m. Birželio 15 dienos. Vaikų darbelius galite atnešti į Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centrą, adresu ramybės g. 15 Anykščiai perduoti juos globos koordinatorėms, taip pat galite siųsti nuotrauką mums asmenine Facebook žinute arba el. paštu: anyksciugloba@gmail.com. Siunčiant nepamirškite nurodyti vaiko vardo, bei savo kontaktinio numerio, kuriuo galėtume su Jumis susisiekti ir apdovanoti vaikus dovanomis!

Gauti piešiniai ir darbai bus nufotografuojami, paskelbti Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės cento Globos cente Facebook puslapyje ir dalyvaus parodoje mūsų Globos centre.


Karantinas – naujas išbandymas emocinei būklei

                      Jau šiek tiek daugiau, nei mėnesį skaičiuojant karantino laikotarpį, kiekvienas gyvename skirtingu režimu – dirbame iš namų, mokomės iš namų ar tiesiog rūpinamės namuose esančiais vaikais. Šiame naujame laikotarpyje svarbu  mokėjimas būti vieniems su kitu, kasdieninis režimas (dienotvarkė) svarbi tiek suaugusiems, tiek vaikams. Kiekviena nauja patirtis atneša ir psichologinių iššūkių, dėl šios priežasties primename apie galimybę gauti psichologinę pagalbą.

Psichologinę pagalbą globėjams(rūpintojams), įtėviams, šeimynos dalyviams bei jų globojamiems (rūpinamiems) vaikams galite gauti telefono numeriais:

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888

„Vaikų linija“ – 116 111

„Vilties linija“ – 116 123

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366

„Tėvų linija“ – 8 800 900 12

Anykščių savivaldybėje psichologinę pagalbą telefonu galite gauti – Anykščių švietimo pagalbos tarnyboje tel. (8 381) 58142, mob. 8 607 49 951, el. paštas anyksciuspt@gmail.com

Kiekviena koordinuojama šeima gavo informaciją, apie galimybę organizuoti psichologinę pagalbą su jau gerai pažįstama psichologę, tačiau dar kartą kviečiame drąsiai dalyvauti psichologinėse konsultacijose. Išsikalbėti apie jausmus, laiku gauti emocinę pagalbą svarbu ir vaikams, ir suaugusiems, dėl šios priežasties kviečiame naudotis psichologo paslaugomis ir susisiekti su Jūsų šeimą koordinuojančiais globos koordinatoriais.

Dalinamės internetine svetaine apie pagalbą sau, čia galite rasti rekomenacijas, informacinius filmukus apie psichologinę sveikatą, geros nuotaikos patarimus, pateikiama informacija su psichologų telefono numeriais, skype ir kt. kurie teikia pagalba. Psichologai konsultuoja asmenis ir padeda spręsti bendravimo ir tarpasmeninių santykių problemas, teikia pagalbą išgyvenant krizines situacijas ar patyrus psichologiškai paveikusias traumas, teikia psichikos ir elgesio sutrikimų terapijos paslaugas. Jei nedrįstate kreiptis pagalbos, labai kviečiame ją gauti anonimiškai.

 https://pagalbasau.lt

Saugokime savo emocinę ir psichologinę sveikatą!Kviečiame į mokymus

           Mieli globėjai (rūpintojai), įtėviai, kviečiame Jus dalyvauti mokymuose „Vaiko/paauglio savivertė“. Mokymai vyks Anykščių švietimo pagalbos tarnyboje, adresu – Muziejaus g. 20, Anykščiai.

          Mokymai apie savivertę aktualūs, kiekvienam. Jei vaiko/paauglio savivertė žema, jis gyvena apimtas nuolatinės nerimo būsenos, skatinančios baimių ir nepasitikėjimo savimi atsiradimą. Vaikas/paauglys nuolat arba pakankamai reguliariai abejoja savimi ir daugeliu dalykų, kuriuos daro. Sužinokite daugiau informacijos apie tai, kas yra vaiko/paauglio savivertė, kaip ją ugdyti.

JEI NORĖSITE DALYVAUTI MOKYMUOSE GALITE ATSIVESTI IR VAIKUS, su jais tuo metu užsiims Globos centro darbuotojos. Nuoširdžiai laukiame kiekvieno iš Jūsų.

Daugiau informacijos – anyksciugloba@gmail.com, +370691330409


Globėjų Advento vakaras

2019 gruodžio 12 dieną Anykščių menų inkubatoriuje vyko pirmasis Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro organizuojamas globėjų susitikimas. Advento vakaras subūrė bene 40 rajono globėjų. Gausus būrys kilniaširdžių žmonių dalinosi savo patirtimi, džiaugsmais ir pamąstymais. Susirinkusius dalyvius džiugino Muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis (mok. Lina Pipirienė), dainavo Kultūros centro mergaičių vokalinio dainavimo grupė „Nenuoramos“ (vad. Jurgita Baldauskienė). Nuoširdžiai dėkojame Jums prisidėjusiems prie mūsų šventės.

Šventę vainikavo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro direktoriaus pavaduotojos kalba:

„Gerbiami vaikų globėjai, kolegos, artėjant gražiausioms metų šventėms visuomet aplanko nenumaldomas troškimas padėkoti, pasidžiaugti, įvertinti, įsivertinti, pabūti drauge. Džiugu jus visus matyti šiandien, taip gausiai susirinkusius. Tai rodo, kad mes visi – ir jūs, ir globos centro darbuotojų komanda, siekiame vieno tikslo: mūsų vaikų gerovės ir jų pilnaverčio funkcionavimo visuomenėje. Tik kartu, surėmę pečius, vieni kitiems padėdami, vieni kitus palaikydami, dalindamiesi geromis patirtimis, ieškodami sprendimų sudėtingose situacijose, mes galime dirbti vaikams ir dėl vaikų. Ir tas faktas, kad šiandien jūs visi čia, parodo, kad nėra abejingų šiame prasmingame, kartais pilname iššūkių darbe.

Džiaugiamės, kad Jūs tampate vis atviresni mūsų pagalbai, esate nusiteikę bendradarbiauti, į globos centro komandą žiūrite, kaip į pagalbos teikėjus, o ne į kontroliuojančią įstaigą. Tai mus džiugina, skatina ir motyvuoja veikti.

Ačiū Jums, kad atverdami savo namų duris bei širdis sudarote sąlygas jiems augti šeimoje Jūs esate nusipelnę mūsų visų pagarbos ir dėkingumo. Esate tie, kurie užtikrinate vaiko teisę į saugią vaikystę rūpestinguose šeimos namuose tada, kai biologinės šeimos nesugeba ar nenori atlikti savo pareigos. Būtent Jūs suteikiate nuskriaustiems vaikams gražesnį ir saugesnį gyvenimą bei viltį, kad rytojus bus saulėtas ir geranoriškas. Jus galėtume vadinti tikraisiais Tautos gelbėtojais, kurie gydo sužeistas sielas, suteikdami joms sparnus ir kviesdami skleisti meilę kitiems.

Ačiū už tai, kad dirbate šį sunkų, tačiau be galo reikalingą darbą, neleidžiantį Jūsų globojamų vaikų gyvenimų pasmerkti nevilčiai, abejingumui ir skausmui.

Artėjančių švenčių proga linkiu Jums, ir sau begalinės kantrybės, stiprybės, puikios sveikatos ir tikėjimo savo darbų prasme. Tegul išskirtiniu atlygiu Jums tampa žinojimas, kad Jūsų pastangos suteikia ateitį nuskriaustiems vaikams. Telydi Jus sėkmė, visuomenės pagarba ir dėkingumas.

Didžiulį Ačiū tariame puikiems Anykščių rajono globėjams, džiaugiamės, kad atvykote, buvote kartu, dalinotės patirtimi – tik dėl Jūsų esame mes. Šiltų ir jaukių Šv. Kalėdų. Džiaugiamės, kad esate su mumis – iki kitų susitikimų.

 

  


Vietoje vaikų globos namų – gyvenimas šeimai artimoje aplinkoje

                       Kiekvienas vaikas turi teisę turėti namus. Jei atsitinka taip, kad vaikai negali gyventi kartu su tėčiu ir mama, jais pasirūpina valstybė. Anykščiuose pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai duris atvėrė 2018 metų pabaigoje, kuomet į didžiulį dviejų aukštų namą iš Aulelių vaikų globos namų persikėlė gyventi 7 vaikai. Šių metų rugpjūtį dar 5 vaikai apgyvendinti šviesiame, jaukiame bute. Nuo pat pirmųjų dienų vaikams buvo akcentuojama, kad jie turi savus namus, kad jie šeima, kad jie turi namų raktą.

Institucinės globos pertvarka

Net ir šeimoje užaugęs vaikas, žengdamas pirmus suaugusio žmogaus žingsnius, iššūkių neišvengia. Su kur kas didesniais sunkumais susiduria institucinėje globoje pilnametystės sulaukęs jaunuolis. Didžiulės įstaigos taisyklės numato, kad viskas būtų reglamentuota, – vaikai gyvena pagal iš anksto nustatytą ritmą. Sulaukęs 18 metų ir palikęs institucinę globą, jaunuolis susiduria su jam naujomis, sunkiai įveikiamomis situacijomis. Tuo tarpu gyvendami bendruomeniniuose vaikų globos namuose vaikai negauna perteklinės pagalbos, čia daug daugiau savarankiškumo, aplinka artimesnė šeimos modeliui: vaikai gali bet kada pasiimti maisto iš šaldytuvo, turi išsiplauti grindis, nuvalyti dulkes, susitvarkyti savo daiktus. Vaikai yra savo namų šeimininkai.

„Labai tikimės, kad šis pertvarkos procesas ir toliau vyks sklandžiai. Kai atidarinėjome pirmuosius namus, vietos bendruomenė priešiškai reagavo į vaikų iš globos namų kaimynystę. Šiuo metu viskas gerai. Kaimynas Žilvinas, kuris buvo vienas iš labiausiai prieštaraujančių, dabar su vaikais bendrauja, net šašlykus kepa, dalinasi sodo ir daržo gėrybėmis. Taigi, tereikėjo iš gyventojų pusės šiek tiek tolerancijos ir supratingumo, pabendrauti bei susipažinti su vaikais, ir „ledai ištirpo“, – pasakojo Anykščių šeimos ir vaiko gerovės centro direktorius Vaidas Niaura.

Anykščių rajono savivaldybė artimiausiu metu planuoja įsigyti dar du būstus, kuriuose būtų apgyvendinami Aulelių vaikų globos namuose dar likę vaikai.

Jauki kasdienybė

Gyvendami name vaikai turi ne tik savo kiemą, bet ir sodą, daržą bei šiltnamį, kuriame augina daržoves. Vaikai gali bet kada išeiti į kiemą, žaisti, bendrauti su kaimynų vaikais. Gyvenant mieste yra galimybė lankytis įvairiuose renginiuose, žaisti miesto parke, nuvykti į netoliese esantį žirgyną ar kitaip turiningai leisti laiką. Socialinė darbuotoja Jolanta Sabalienė pasakojo, kad pirmi mėnesiai ir vaikams, ir juos prižiūrintiems nebuvo lengvi. „Pirmoji problema, su kuria susidūrėme, kad į mokyklą reikia eiti pėsčiomis. Anksčiau vaikus iš globos namų veždavo autobusiukas. Tačiau vaikai greitai prisitaikė, o ir mokykloje adaptavosi nesunkiai, nes daugelis jų grįžo į tas pačias klases.

Mes aktyviai bendraujame su klasių auklėtojais, mokyklos socialine darbuotoja. Abiejuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose vaikai skirtingo amžiaus – nuo darželinukų iki vyresnių klasių moksleivių. Tad, atsižvelgdamos į vaikų amžių, individualias savybes, pomėgius, padedame jiems pasirinkti mėgstamą užklasinę veiklą ar laisvalaikio leidimo formą. Su vaikais būname visą parą: kartu važiuojame pirkti maisto, drabužių, pramogauti. Vaikai „auklyčių“, kaip namuose mamų, prašo išleisti pasivaikščioti ar susitikti su draugais. Kol kas jokių bėdų neturėjome, o jei iškyla nesutarimų – juos sprendžiame kartu, tariamės, ką norėtume daryti, kur nuvykti ir ką pamatyti. Vaikai laisvai išsako savo norus, o jei nesutinka – drąsiai prieštarauja. Žodžiu, kaip namie – nesibaigiantis šurmulys“, – pasakojo bendruomeninių globos namų socialinė darbuotoja J. Sabalienė.

Vaikų mintys apie pokyčius

Bendruomeniniuose vaikų globos gyvenantys vaikai pasakoja vienas per kitą: „Gyvenu ramiai, aplinka man primena namus. Grįžau į savo buvusią mokyklą, man čia daug geriau, nei Svėdasuose. Susitikau senus draugus, mokykloje didesnis būrelių pasirinkimas“; „Man geriau bendruomeniniuose namuose, nes mažai vaikų, nebėra triukšmo. Galima jaustis, kaip namie. Mieste yra kur nueiti, į renginius ar kažkur kitur. Iš pradžių nežinojau, kur viskas yra, buvo įdomu ieškoti, bet dabar per metus jau viską susiradau. Ir dar labai džiaugiuosi, kad galiu dažniau susitikti su teta, kuri gyvena Anykščiuose. Kai buvau Aulelių vaikų globos namuose, tetą matydavau retai“; „Gera gyventi čia. Anykščiuose yra supynės, yra kur pasivaikščioti. Galiu kada noriu žaisti. Didžiajame kambaryje yra televizorius, patinka turėti savo kambarį, turime šiltnamį, turiu vyresnę kambario draugę. Daug laisvos erdvės, mažiau triukšmo, patinka žaisti su lėlėmis su mūsų darželinuke“.

Darbuotojos džiaugiasi vaikų pokyčiais

„Kad šeimai artimoje aplinkoje vaikai jaučiasi geriau, matome kasdien: jie laisvai jaučiasi, džiaugiasi ramybe, o ir galimybe pasikviesti draugų, pavakaroti. Galėdami laisvai išeiti į miestą, vaikai kur kas dažniau susitinka su bendraamžiais, tėvais, giminaičiais. Be to, susirado daugiau veiklos, lanko būrelius, dalyvauja varžybose ir renginiuose. Aplinka namuose daug kultūringesnė, vaikai beveik nevartoja necenzūrinių žodžių, drąsiau reiškia savo nuomonę, turi asmenines erdves, kur gali užsiimti mėgstama veikla, ilsėtis ar padėti namų ruošos darbuose“, – pasakoja bendruomeninių globos namų socialinė darbuotoja.

Dalina RUPINSKIENĖ


Mokymai

                      Lapkričio 13-25 dienomis Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose vyko mokymai globos centrų specialistams. Mokymu metu kalbėta aktualia ir svarbia tema ,,Kontakto užmezgimas ir pokalbis su klientu”. Dalyvavo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro Tarnybos atestuoti asmenys Inga Lackuvienė ir Elona Berniūnienė.

*************************************

Pagrindinius mokymus pagal GIMK programą baigė dar viena globėjų (rūpintojų), įtėvių grupė

 Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centre lapkričio 7 dieną mokymus baigė dar viena globėjų (rūpintojų) įtėvių grupė pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą. (GIMK).  Lapkričio 7 dieną buvo įteikti  pagrindinių mokymų pažymėjimai būsimiems globėjams (rūpintojams) – dėkojame Jums už kilnių tikslų siekimą.

                      Vaiko globa šeimoje – tai galimybė suteikti vaikui, kuriuo negali rūpintis jo biologiniai tėvai, saugią ir mylinčią aplinką savo šeimoje, užtikrinant tinkamą vaiko priežiūrą, auklėjimą ir ugdymą, jo interesų ir teisių gynimą ir atstovavimą, dėl šios priežasties globėjams ir įtėviams reikia visapusiškai pasiruošti priimti vaiką, jo emocijas, bei priimti patiems save ir įsivertinti ar esate pasiruošęs šiai prasmingai gyvenimo kelionei, kartu su vaiku, kuriam labiausiai reikalinga meilė, šiluma ir supratimas.

*************************************

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro pristatymas Anykščių rajono mokyklose

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro globos koordinatorės Daina Rancevienė, Renata Kisielienė ir Diana Putrimaitė lankė rajono mokyklas pristatydamos Globos centro veiklą ir funkcijas bei kvietė asmenis tapti budinčiais globotojais ir gauti ne tik finansinį atlygį bet ir vykdyti prasmingą veiklą! Rajone buvo aplankytos – Anykščių Jono Biliūno gimnazija, Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo – Vaižganto gimnazija, Anykščių rajono Debeikių pagrindinė mokykla, Anykščių rajono Kavarsko pagrindinė mokykla -daugiafunkcinis centras  bei Anykščių rajono Traupio pagrindinė mokykla. Dėkojame, už malonų priėmimą į savo bendruomenes ir tikimės bendradarbiauti su Jumis kuo daugiau.

*************************************

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programos(GIMK) mokymai

Tarnybos atestuoti asmenys(GIMK) Inga Lackuvienė ir Elona Berniūnienė pradėjo pagrindinius mokymus asmenims norintiems tapti globėjais pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą, patvirtintą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. BV-66 2018 m. birželio 1 d. Pagrindiniai mokymai prasidėjo nuo rugsėjo 26 dienos.

Globa šeimoje tai yra dovana ne tik globojamam vaikui, tačiau dovana ir šeimai, kuri ruošiasi priimti vaiką į savo namus. Globėjų mokymuose dalyvaujantys asmenys ruošiasi priimti vaiką su visomis emocijomis ir patirtimis, stengiasi įsivertinti save ar yra pasiruošę gyvenimo pokyčiui. Vaikui netekusiam tėvų globos labiausiai reikia supratimo, meilės, šilumos ir Tavęs.

                      Galbūt tu esi pasiruošęs padovanoti vaikui dalį savo širdies? Susisiek su Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės Globos centru!

*************************************

 Globėjais (rūpintojais), įtėviais gali būti:

  1. asmenys iki 65 metų amžiaus, išskyrus artimąjį giminaitį (artimi vaiko giminaičiai yra seneliai, broliai ir seserys).
  2. ne jaunesni nei 21 metų amžiaus, išskyrus artimąjį vaiko giminaitį.

*Artimi vaiko giminaičiai gali būti vyresni, nei 65 ar jaunesni nei 21.

Globoti (rūpinti), įvaikinti norintis asmuo nebūtinai turi būti susituokęs ar privalo turėti būstą, priklausantį jam nuosavybės teise. Svarbiausia, kad asmuo, norintis globoti (rūpinti) ar įvaikinti be tėvų globos paliktą vaiką, turėtų tinkamas sąlygas vaikui augti ir ugdytis. 

Globėjais (rūpintojas),įtėviais negali būti:

  1. Jaunesni nei 21 metų amžiaus ir vyresni, nei 65 metų amžiaus.
  2. Pripažintas neveiksniu šioje srityje arba ribotai veiksniu šioje srityje;
  3. Buvęs įtėvis (įmotė), globėjas, kuriam teismas apribojo tėvų valdžią ar teismo sprendimu nuo Jūsų buvo atskirtas vaikas;
  4. Buvo nušalintas nuo globėjo (rūpintojo) pareigų dėl netinkamo savo kaip globėjo (rūpintojo) pareigų atlikimo, globotinio (rūpintinio) teisių ir interesų apsaugos neužtikrinimo, dėl savo teisių naudojimo savanaudiškais tikslais.

Kviečiame norinčius dalyvauti mokymuose  pagal globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą(GIMK). Informacija pasiteiravimui :

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras

El.p. anyksciugloba@gmail.com

Tel. nr. +37061330409

*************************************

Diskusija ,,Tarpinstitucinis bendradarbiavimas, užtikrinant vaiko gerovę: kaip mums sekasi?“

 

2019 rugsėjo 27 Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro atstovės – Atestuotas tarnybos asmuo (GIMK) Inga Lackuvienė bei socialinė darbuotoja – globos koordinatorė Daina Rancevienė dalyvavo diskusijoje „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas, užtikrinant vaiko gerovę: kaip mums sekasi?“.

                      Diskusijoje buvo dalinamasi gerąja patirtimi, kaip sekasi sklandžiai bendradarbiauti visoms rajono organizacijoms, dirbančios vaiko gerovės srityje. Anykščių rajone vis dažniau yra įsitraukiančios nevyriausybinės organizacijos, kurioms rūpi vaikų gerovės užtikrinimas. Vienas pavyzdžių Všį ,,Jausmų Ratas“, kuris yra moterų reintegracijos centras, kuriame suteikiama galimybė priklausomybių turinčioms motinoms gyventi kartu su savo vaikais. 

                      Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centras džiaugėsi, kad jau dvylika vaikų iš globos namų yra perkelti į bendruomeninius vaikų globos namus Anykščių mieste. Tai yra ženklus teigiamas pokytis vaiko gyvenime, tai aiškiai galima pastebėti vaikų elgesyje. Vaikai netekę tėvų globos gali jausti namų šilumą, bendrumą gyvenant tarsi šeimoje. Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Inga Lackuvienė džiaugėsi vykstančiais pokyčiais. Vykstant globos reformai, nors ir iškyla iššūkių, tačiau viskas eina pirmyn ir vis labiau yra žvelgiama į vaikų gerovę.

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro socialinė darbuotoja – globos koordinatorė Daina Rancevienė džiaugėsi vis didėjančiu susidomėjimu budinčio globotojo veikla. Globos centras bendrauja su visais rajono budinčiais globotojais, globėjais giminaičiais, globėjais nesusijusiais giminystės ryšiais bei įtėviais, koordinuoja ir organizuoja socialines paslaugas teikia psichosocialinę, konsultacinę, teisinę ir kitą pagalbą bei bendradarbiauja su kitomis įstaigomis stengdamiesi užtikrinti vaikams kuo kokybiškesnį globos procesą atliepiantį vaiko poreikius. Tarnybos atestuotas asmuo (GIMK) Inga Lackuvienė   pasidžiaugė, jau trečia vykstančia mokymų grupe  pagal globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą (GIMK).

Apie Anykščių rajono socialinių tarnybų darbą daug gerų žodžių išsakė ir Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus  vedėja Irena  Gaigalienė. Pasak vedėjos, Anykščių  rajonas apskrities mastu yra geografiškai palankioje vietoje. Anykščiuose sklandžiai vyksta Atvejo vadyba, pagalbos šeimoms organizavimas yra greitas bei duoda gerų rezultatų: mažėja ypač problemiškų atvejų, vaikai vis rečiau paimami iš šeimų. Po susitikimo visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus‘‘ organizacijos generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė ir Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Inga Lackuvienė darė pranešimą Anykščių radijo stotyje ,,Nykščiai‘‘ apie  vykstančią globos namų pertvarkos reformą Anykščių rajone.

*************************************

Obuolynės šventėje

                          2019 rugsėjo 21 dieną Anykščių mieste vykusioje Obuolinės šventėje dalyvavo Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras. Globos koordinatorės – Daina Rancevienė, Renata Kisielienė, Diana Putrimaitė, Tarnybos atestuotas asmuo (GIMK) Inga Lackuvienė,  dalyvavo šventėje kviesdami žmonės susipažinti su globėjo veikla bei pakviesti tapti budinčiais globotojais. Budinčio globotojo veikla, tai prasmingas darbas asmenims norintiems atverti širdį vaikui, kuriam labiausiai reikia palaikymo ir paramos bei namų šilumos.

  Šventę kaustė blogos oro sąlygos, tačiau susidomėjusių budinčių globotojų veikla netrūko. Vaikams, atėjusiems su tėveliais, buvo organizuojamas užimtumas, o tėveliai  buvo supažindinti su budinčių globotojų, globėjų veikla ir pakviesti dalyvauti GIMK mokymuose. 

Jei šventėje nepavyko  sutikti globos centro darbuotojų – maloniai kviečiame apsilankyti internetinėje svetainėje www.anyksciusvgc.lt, kur galite rasti daugiau informacijos apie budinčių globtojo veiklą bei galimybę jais tapti. Maloniai kviečiame susitiekti su Globos centru telefonu +37061330409 ar elektoniniu paštu anyksciugloba@gmail.com

*************************************

Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras kartu su Anykščių savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaite inicijavo pasitarimą dėl pagalbos užtikrinimo vaikams turintiems autizmo bruožų bei jų artimiesiems ir globėjams. Susitikimas įvyko 2019 m. birželio 26 d. Savivaldybės administracijos švietimo skyriaus salėje. Plačiau…

 

2019-06-13     Anykščių rajono vaiko ir šeimos gerovės centre birželio 13 dieną vyko mokymai – ,,Kad problemos paauglystėje netaptų tragedija“. Plačiau…

 

2019-06-06   Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro, Globos centre Tarnybos atestuoti asmenys Inga Lackuvienė ir Elona Berniūnienė pradėjo pagrindinius mokymus asmenims norintiems tapti globėjais pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programą, patvirtintą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymu Nr. BV-66 2018 m. birželio 1 d. Pagrindiniai mokymai prasidėjo nuo birželio 6 dienos. Plačiau…

 

Skip to content